پرمصرف ترین روغن های صنعتی

همانطور که می دانید روغن های صنعتی، کاربردهای مختلف و خاصی در صنایع دارند. با این مقاله در بازارگانی روغن کیان همراه باشید تا پرمصرف ترین روغن های صنعتی را در صنایع مختلف به شما معرفی کنیم.

معرفی پرمصرف ترین روغن های صنعتی

روغن صنعتی به روغن هایی با مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاصی گفته می شود که از آن ها در صنایع مختلف استفاده می شود. روغن های صنعتی دارای ویژگی های خاصی هستند و بر اساس مواد ثانویه ای که به آن ها اضافه می شود، دسته بندی می شوند.

انواع روغن های صنعتی تولیدی

روغن های صنعتی بر اساس کاربردی که دارند، تنوع های مختلفی هم دارند. از انواع روغن های صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روغن صنعتی مورد استفاده در ترانسفورماتورها
  • روغن صنعتی هیدرولیک
  • روغن صنعتی توربین
  • روغن صنعتی مخصوص ژنراتورهای دیزلی
  • روغن صنعتی کمپرسور
  • روغن صنعتی مورد استفاده در صنایع نساجی
  • روانکارها در عملیات ماشین کاری و برشکاری
  • روغن های صنعتی در دنده های دستگاه های صنعتی
  • روغن صنعتی مورد نیاز در انتقال حرارت
  • روغن های صنعتی محافظت کننده از تجهیزات حساس

روغن های صنعتی مورد استفاده در نساجی

در صنعت نساجی به روغن هایی نیاز است که علاوه بر خاصیت روانکاری و خنک کنندگی، بتواند از ایجاد الکتریسیته ساکن نیز جلوگیری کند؛ چرا که دستگاه ها و محصولات در این صنعت، ویژگی های خاصی دارند. این روغن ها علاوه بر این، وظیفه روان کردن ماشین های دوخت اتومات و گردباف هم بر عهده دارند.

روغن نساجی دارای قابلیت بسیار خوبی برای شستشو با آب دارند و این امر باعث می شود تا هیچگونه ردی از آن ها بر روی پارچه های پنبه ای و مصنوعی در هنگام عملیات دوخت باقی نماند.

صفحه مخصوص روغن نساجی

روغن های صنعتی مورد استفاده در توربین ها

توربین ها به علت قدرت بسیار زیاد و حرارت حاصل از سنگینی کار نیاز بسیار زیادی به روانکارها یا همان روغن های صنعتی دارند. روغن توربین دارای ویژگی های متفاوتی است و جز دسته روانکارهای فوق العاده به حساب می ایند. این نوع از روغن ها در انواع توربین های آب، بخار، گاز و… به کار برده می شوند و دارای خواص جداپذیری هوا و اب از روغن هستند که در این نوع از وسایل بسیار کاربرد دارند.

صفحه مخصوص روغن توربین

روغن دنده صنعتی ویژه

روغن دنده صنعتی ویژه به طور خاص برای استفاده در جعبه دنده های صنعتی کاربرد دارند و این نوع از روغن ها دارای خواصی برای کاهش فشار هستند که در دستگاه های مختلف مثل سیمان، فولاد، صنایع نیروگاهی، کاغذ و… مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه مخصوص روغن دنده صنعتی

روغن هیدرولیک و گردشی

روغن های مورد استفاده در ماشین های صنعتی باید علاوه بر پایداری حرارتی، خاصیت روانکاری سیستم های دنده، موتورهای الکتریکی و پمپ های آن ها، زنجیر صنعتی، دستگاه پرس سبک و سنگین، سیستم های گردشی و هیدرولیکی و بلبرینگ ها را به خوبی داشته باشند.

روغن بهران حرارت نوعی روغن است که می تواند حرارت بالا را تحمل کند. این نوع روغن دارای خواص ضد زنگ بودن و ضد اکسیداسیون است. انواع بسیاری از روغن ها هستند مثل روغن بردبار که جز پرطرفدارترین دست های روغن صنعتی است.

صفحه مخصوص روغن هیدرولیک

روغن ترانسفورمر

این نوع از روغن ها در هنگام تولیدشان از موادی استفاده می شود که آن ها را به نوعی عایق الکتریکی خواهد کرد. این نوع از روغن های عایق الکتریکی، در ترانسفورمرها با قدرت بسیار زیاد ویژگی های چون ضد اکسید و ضد خورندگی، عملیات روانکاری عالی، پایداری حرارتی بالا، سرد کنندگی، جذب گازهای تولید شده زاید، طول عمر و کاربرد زیاد، ولتاژ شکست بالا و… را دارند.

صفحه مخصوص روغن ترانسفورماتور

درباره بازرگانی روغن کیان

شما مشتریان و بازدیدکنندگان عزیز روغن کیان، جهت نیاز به مشاوره و پسش تمام سوالات خود در مورد محصولات و کاربرد آن ها می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

شماره تماس: 09120233785

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه