روغن شل، نمایندگی شل در ایران، روغن صنعتی شل، گریس شل

در این صفحه میخواهیم به بررسی کامل برند روغن صنعتی شل بپردازیم و نگاهی نیز به قیمت روغن صنعتی شل نیز در ایران بندازیم، همراه بازرگانی روغن کیان باشید:

شرکت روغن موتور شل (Shell Oil)، یک کمپانی آمریکایی-هلندی است و می توان آن را به عنوان یک شرکت چند ملیتی حساب کرد. این شرکت بزرگ، تقریبا نزدیک به 24 هزار کارمند دارد و دفتر مرکزی آن در تگزاس است. درآمد این کمپانی نفتی، بیشتر از دو میلیارد دلار است. لازم به ذکر است که سهام این شرکت در بورس آمریکا و اروپا قابل ترید (خرید و فروش) است.

این برند با لوگوی معروف به شکل صدف شناخته شده است. این شرکت، یکی از بهترین تولیدکتتدگان روغن موتور در سراسر دنیا است که محصولات شرکت خود را به تقریبا صد کشور جهان عرضه و صادر می کند. شرکت شل با استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا، مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات را عرضه می کند که بازرگانی روغن کیان هم یکی از نمایندگان معتبر این برند در ایران است که به پخش و عرضه محصولات شل می پردازد.

روغن شل را از شرکت ها و نمایندگی های معتبر خریداری کنید؛ چرا که روغن های تقلبی که در بازار موجود هستند، صدمات جبران ناپذیری را به قطعات و موتور وارد می کنند که این امر سبب کاهش عمر موتور و دستگاه می شود.

بازرگانی روغن کیان مفتخر است که با بهره گیری از نیروهای مجرب و متخصص خود جدیدترین و آخرین محصولات ارائه شده این کمپانی را به مشتریان عزیز در سراسر ایران عرضه کند.

Shell یک کمپانی نفتی است که در زمینه های مختلف اعم از نفت، گاز، انرژی فعالیت دارد و محصولات گوناگونی را در زمینه روانکارها و روغن صنعتی مثل انواع گریس صنعتی و روغن موتور تولید می کند. محصولات این شرکت در صنایع خودروسازی، کشاورزی، عمرانی، معادن، نیروگاه های برق، کارخانه جات و… استفاده می شود.

لوگو شل

کمپانی رویال داچ شل

یکی دیگر از شرکت های بزرگ نفتی که با نام شل هم شناخته شده، کمپانی رویال داچ شل است که تولیدکننده بزرگ نفت، گاز و روغن صنعتی و گریس در جهان است. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر لندن و شهر بزرگ لاهه قرار دارد. فعالیت این شرکت از ۲۰۰ سال قبل توسط افرادی چون هنری دیتردینگ، آگوست کسلر، جین باپتیست در کشور هلند پایه ریزی شد.

شرکت شل هم شرکت مکمل رویال داچ است که توسط فردی به نام مارکوس ساموئل در کاه سلطنتی بریتانیا کلیده خورده است و در سال 1907 هر دو شرکت با هم ادغام شدند که شرکت بزرگ نقتی رویال داچ شل تاسیس شد.

یکی از بزرگترین و معروفترین شرکت های نفتی جهان، کمپانی رویال داچ است که فعالیت های مهم صنایع نفت و گاز چون کشف و استخراج نفت و تسویه نفت خام، تولید مواد شیمیایی، تولید نفت خام، صنایع پتروشیمی و صنایع نفتی است.  کمپانی روغن شل، یکی از عظیم ترین تولیدکنندگان برق در دنیا و یکی از پیشتازان در صنایع تولیدی انرژی های تجدیدپذیر همچون تولید و گسترش سوخت های زیست محیطی، انرژی های بادی، انرژی تمام نشدنی خورشیدی است.

این شرکت، یکی از فعال ترین شرکت های جهان است و در بیش از ۹۰ کشور جهان شعبه فعال دارد و ۴۷ پالایشگاه نفتی و گازی در جهان را به خود اختصاص داده است. کمپانی رویال داچ تقریبا 3.1 میلیون بشکه نفت خام جهان را تامین می کند و بالغ بر 44000 جایگاه بزرگ پمپ بنزین در سراسر آمریکا دارد که به صورت 50/50 با شرکت نقتی دولت عربستان شریک است.

شرکت نفتی رویال داچ، در کنار توتال، کاسترول، موبیل، فوکس، اس کا اف و مولیکوت، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان شناخته می شود و لازم به ذکر است که با شرکت های بزرگ نفتی ایران هم همکاری دارد.

کاربرد روغن صنعتی شل

روغن شل، کاربرد گسترده ای در صنعت دارد. در انواع ابزارها و ماشین آلات صنعتی مثل ماشین آلات کشاورزی، معدن ها، دنده های صنعتی، موتور خودروها، روغن موتورهای دریایی، روانکاوهای هوایی، توربین ها، دستگاه های حرارتی و روغن تراش های شل بسیار کاربرد دارد. روغن صنعتی شل علاوه بر کاهش اصطکاک و ساییدگی بین سطوح قطعات به راحتی می تواند فاصله بین هر قطعه را آب بندی کند تا دستگاه بهترین عملکرد را داشته باشد.

شما با استفاده از روانکار این برند می توانید ماشین آلات گران قیمت خود را از خرابی دور کنید؛ در واقع این روغن روانکار با خنک سازی، پاکسازی و انتقال اجزای اضافی می تواند دمای اجزای متحرک قطعات دستگاهتان را کنترل کند تا در نهایت باعث کاهش بار و افزایش طول عمر دستگاه شود. به طور کلی می توانیم موارد زیر را به عنوان کاربرد روغن بیان کنیم:

 • روانکاری و حرکت روان قطعات
 • آب بندی سطوح
 • پاکسازی
 • حذف گرمای اضافی
 • جلوگیری از فرسایش دستگاه

روغن موتور شل (Shell)

زمانی که می خواهید یک روغن موتور خوب را انتخاب کنید، باید به پارامترها و عوامل متفاوت توجه کنید. یک روغن موتور استاندارد و مرغوب دارای ضریب اصطکاک پایین و گرانروی مناسب است که این توانایی را دارد تا قطعات متحرک موتور را روانکاری کند. شما می توانید با خرید روغن موتور شل به این امر دست یابید.

از زمانی که موتور شروع به کار می کند، در مقابل اکسیده شدن و تجزیه حرارتی قرار می گیرد و روغن پایه آن آلوده می گردد و از کیفیت آن کم می شود؛ علاوه بر آن، مواد افزودنی استاندارد آن مانند مواد افزودنی پاک کننده هم مصرف می گردد. در چنین وضعیتی، خاصیت روانکاری، جذب ذرات معلق و پاک کننده و ناخالصی ها نیز کم می شود و به همین جهت پس از آن که خاصیت های روغن موتور کم می شود، با توجه به نوع روغن باید برای تعویض آن اقدام نمایید. وظیفه روغن موتور عبارت است از:

 • کاهش سایش قطعات موتور
 • تمیز نگه داشتن قطعات درون موتور از دوده و ترکیبات به دست آمده از تجزیه روغن و رسوبات بین قطعه ها
 • خنک کردن قطعات درونی موتور
 • آب بندی بین سیلندر و پیستون
 • محافظت کردن از قطعات موتور در برابر خوردگی و عملکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دماهای مختلف

انواع روغن صنعتی شل

 • روغن موتور الکسیا
 • گریس شل الوانیا
 • روغن کلاووس
 • روغن صنعتی کسیدا
 • روغن موتور صنعتی هلیکس (Shell Helix): متناسب برای ماشین های سبک
 • روغن صنعتی ریمولا (Shell Rimula): مناسب ماشین آلات سنگین و کامیون ها
 • روغن موتور صنعتی پیشرفته (Shell Advance): مناسب موتور سیکلت ها
 • روغن مناسب موتورهای گازی (Mysella)
 • گریس نسوز شل بر پایه لیتیوم (Alvania)
 • روغن کمپرسور (Clavus)
 • روغن صنعتی مخصوص یاتاقان صنعتی (Morlina)
 • روغن صنعتی شل مخصوص صنایع هوایی (Aero Shell)
 • روغن کمپرسور کورنا (Corena): در گریدهای مختلف بر پایه پارفینیک یا سنتیتگ بسته به نوعی که تهیه می کنید، تولید می شود. از ویژگی های آن می توانیم به مقاومت در برابر اکسیداسیون و ساییدگی، جداسازی آب از روغن، ضد کف، روانکاری عالی، قابلیت ضد زنگ و ضد خوردگی خیلی بالا اشاره کرد. در انواع کمپرسور پیستونی، اسکرو و روتاری کاربرد دارد.
 • روغن هیدرولیک شل (Tellus): این روغن بر پایه سنتیک است. دارای خاصیت محافظ گونه، ضد سایش و طول عمر بالا است. برای هر نوع دستگاهی که تحت بار شدید قرار گرفته و یا به طور مداوم در برابر حرارت قرار می گیرد، کاربرد دارد.
 • روغن توربین شل (Turbo): این روغن بر پایه GTL است. دارای خاصیت رسوب زدا و ضد اکسید، مقاوم در برابر خورده شدن و عمر طولانی است. در توربین بخار و گاز در دما بالا، سیستم سیکل ترکیبی و هرگونه سیستمی با حساسیت بالا کاربرد دارد.
 • روغن دنده صنعتی شل (Omala HD): بر پایه پلی آلکین گلیکول مصنوعی است. از ویژگی های این روغن می توان به منعطف بودن، طول عمر بالا، ضد سایش اشاره کرد. در تجهیزات مختلف با جعبه دنده های مارپیچ و گیربکس صنعتی و سیستم های تحت بار سنگین کاربرد دارد.
 • گریس صنعتی شل (Gadus): این گریس چند جهت روانکاری یاتاقان و سایر تجهیزات صنعتی استفاده می شود.
 • و…

روغن حرارتی شل

این روغن، عملکرد فوق العاده برای سیستم های انتقال حرارت دارد؛ به طوری که تا 300 درجه سانتی گراد را پاسخگو است. هر کدام از مدل های روغن حرارتی هم خواص به خصوصی دارد و حتما هنگام خرید روغن حرارتی، اطلاعات لازم را داشته باشید یا از مشاورین بازرگانی روغن کیان کمک بخواهید.

خرید روغن صنعتی شل، خرید گریس شل

قیمت روغن صنعتی شل

با انواع محصولات این شرکت آشنا شدید. محصولات این برند از بهترین مواد اولیه ساخته شده و اگر قصد خرید محصولات شل را دارید، حتما از مراکز معتبر خرید کنید. به دلیل تحریم ها، فروش محصولات این کمپانی در ایران بسیار سخت شده است و محصولات تقلبی یا تاریخ مصرف گذشته، در بازار زیاد شده است. برای کسب اطمینان بیشتر، می توانید به صورت حضوری به انبار بازرگانی روغن کیان تشریف بیارید و حضورا سفارش خود را ثبت کنید.

از بزرگترین شرکت های تولید کننده روغن های صنعتی و روغن های صنایع دریایی می توان به شرکت شل اشاره کرد که در کشورمان ایران نیز نماینده های زیادی را دارد؛ ما یعنی شرکت بازرگانی روغن کیان به عنوان یکی از نمایندگان این کمپانی به حساب می آییم که تمام محصولات از جمله گریس صنعتی شل را می توانید از ما تهیه کنید.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، این کمپانی فعالیت های زیادی انجام می دهد و به غیر از آن ها، محصولاتش در ایران در صنایعی مانند صنایع غذایی، داروسازی، خودروسازی، صنایع نظامی، صنایع هوایی و دریایی، صنایع فولادسازی، ذوب فلزات، صنایع کشاورزی و نساجی و… کاربرد دارد و با شرکت های نفتی ایران همکاری دارد که از این رو این یک افتخار به حساب می آید. شرکت بازرگانی روغن کیان به عنوان وارد کننده محصولات شل، این افتخار را دارد تا با شرکت های بزرگ داخلی جهت عرضه محصولات Shell همکاری کند.

قیمت روغن صنعتی شل

قیمت گریس شل

روغن صنعتی شل در حجم های مختلف تولید می شود و طبیعتا قیمت های مختلفی هم دارند. برای فهمیدن قیمت روغن صنعتی شل یا قیمت گریس شل می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس برقرار کنید تا از آخرین و به روزترین قیمت مطلع شوید.