همه چیز درباره شرکت توتال

در این مطلب به بررسی محصولات شرکت توتال و قیمت روغن صنعتی توتال می پردازیم.

کمپانی توتال، برندی فرانسوی و البته چند ملیتی است و جز شرکت های بزرگ نفت و گاز در جهان محسوب می شود که در سال 1924 تاسیس شده است. این شرکت بزرگ جهانی، در بیش از 40 کشور در جهان شعبه دارد که تعداد کارمندان این شرکت به بیش از 95000 نفر هم می رسد. شرکت روغن TOTAL همراه با شرکت های بزرگ جهانی نظیر شل (Shell)، فوکس (Fuchs)، کاسترول (Castrol)، موبیل (Mobil)، اس کا اف (SKF) و مولیکوت (Molykote) که به عنوان شرکت های بزرگ نفتی در جهان شناخته شده اند، مشغول به تولید روغن صنعتی با کیفیت هستند که محصولات خود را با کل دنیا عرضه می کنند.

دفتر مرکزی این برند در غرب پاریس قرار گرفته است و جز بورس اوراق بهادار قرار دارد. برند توتال مانند سایر شرکت های نفتی و سوخت فسیلی، تاریخچه پیچیده ای دارد و اثرات مختلف زیست محیطی و اجتماعی آن قابل بحث است. طبق گزارش CDP Carbon Majors، برند توتال، از نظر تولید و انتشار کربن در سال 2017، جز 100 شرکت برتر در سطح جهان بود.

در سال 2016، برند توتال دو بخش شرکتی جدید را ایجاد کرد. یک بخش شامل افراد و مسئولیت اجتماعی بود که شامل مواردی مثل سلامت، ایمنی، منابع انسانی، امنیت، محیط زیست و مشارکت جامعه مدنی است. بخش دیگر، استراتژی و نوآوری بود که شامل سناریوی گرمایش جهانی، حسابرسی، تحقیق و توسعه، موارد عمومی، مدیر ارشد دیجیتال و معاون ارشد فناوری ریاست جمهوری است.

روغن های توتال مثل روغن دنده صنعتی یا واسکازین با گرانروی های مختلف و فشار پذیری بالا، مانع از ایجاد کف و عدم گرفتگی فیلترها می شود که برای دنده های ساده، مارپیچی و حلزونی مناسب است. همچنین این روغن ها در گیربکس هایی با دماها و فشارهای بالا، عملکرد عالی از خود نشان داده و هیچگاه خوردگی یا زنگ زدگی در آن دیده نمی شود.

لوگو شرکت توتال

تاریخچه شرکت توتال

1924-1985

بعد از جنگ جهانی اول بود که برند توتال تاسیس شد. در آن سال ها، رئیس جمهور فرانسه، شراکت با Royal Dutch Shell را رد کرد و یک شرکت کاملا فرانسوی به نام توتال را تاسیس کرد که بعدها، نفت و تولیدات این برند برای جنگ با آلمان، یک عامل حیاتی تلقی می شد.

این شرکت در سال 1930 بیشتر به استخراج و تولید از خاورمیانه مشغول بود و اولین پالایشگاه خود را در سال 1933 راه اندازی کرد. بعد از جنگ جهانی دوم، این برند تولید و استخراج خود را از خاورمیانه فراتر برد و به کانادا، آفریقا و ونزوئلا رساند. در سال 1946 هم فرانسه از الجزایر که مستعمره خود بود، استفاده کرد و شرکت توتال استخراج و تولید نفت را در این کشور هم شروع کرد و در سال 1950، منبع اصلی نفت برای فرانسه و این شرکت شد. در همان سال بود که شرکت توتال، بنزین را در قاره اروپا و آفریقا معرفی کرد.

1985-2003

در سال 1985، تغییر کامل نام تجاری CFP به Total صورت گرفت و در سال 1991 هم این برند تبدیل به یک شرکت در سهام بورس نیویورک شد. تا این سال، دولت فرانسه، بیشتر از 30 درصد سهام این شرکت را کنترل می کرد اما در سال 1996، سهام دولت فرانسه به کمتر از یک درصد رسید. در این بازه زمانی، میزان مالکیت کشورهای خارجی بر روی این شرکت افزایش پیدا کرد.

در همین زمان هم بود که این برند، خرده فروشی های خود را در آمریکای شمالی تحت چندین نام تجاری، افزایش داد؛ نام های تجاری مثل Vickers، Apco، Road و در سال 2003 هم نام این زیر برندها را دوباره به برند Total تغییر داد.

2003-2021

در سال 2003 بود که شرکت توتال و آرامکو عربستان تفاهم نامه ای را به منظور توسعه پالایشگاه و پتروشیمی جبیل عربستان امضا کردند که هدف آن تولید 400 هزار بشکه در روز بود. این دو شرکت به طور رسمی در سال 2008، یک سرمایه گذاری مشترک با عنوان شرکت پالایش و پتروشیمی عربستان سعودی تاسیس کردند.

در نوامبر 2012 اعلام کرد که 20 درصد از سهام خود در شرکت پروژه نیجریه را به بخشی از شرکت پتروشیمی چینی با قیمت 2.5 میلیارد دلار فروخت.  در سال 2014 هم به اولین شرکت نفت و گازی تبدیل شد که امتیاز استخراج گاز Shale را پس از خرید 40 درصد از سود و دریافت مجوز در منطقه Gainsborough Through با پرداخت 48 میلیون دلار به دست آورد.

در بین سال های 2013 تا 2017، این برند چالش Argos را اجرا کرد. این چالش، یک مسابقه رباتیک بود که با هدف توسعه ربات ها برای تولید نفت و گاز ایجاد شده بود. سال 2017 بود که شرکت توتال، یک قرارداد 4.8 میلیارد دلاری با پارس جنوبی ایران، بزرگترین میدان گازی جهان امضا کرد. این قرارداد، اولین سرمایه گذاری خارجی پس از برجام و لغو تحریم های هسته ای ایران بود اما در سال 2018، به دلیل تحریم های آمریکا، به طور رسمی از میدان گاز جنوبی ایران خارج شد.

در سال 2021 هم این شرکت دوباره تغییر نام داد و نام جدید این برند Total Energies نامگذاری شد و این تغییر نام، به دلیل سرمایه گذاری این شرکت در تولید برق سبز بود.

ویژگی های روغن صنعتی توتال

چند مورد از ویژگی های روغن صنعتی توتال را بالاتر اشاره کردیم و در این بخش به صورت کامل تر این ویژگی ها را بیان می کنیم:

 • فشار پذیری بالا
 • مانع از ایجاد کف
 • مانع از گرفتگی فیلترها
 • مانع از ایجاد خوردگی و زنگ زدگی
 • مقاومت در برابر اکسید شدن
 • عدم ایجاد رسوب و لجن
 • قابل استفاده در دماهای پایین
 • استحکام کافی در برابر فشار و سرعت زیاد
 • دارای خواس ضد سایش و فرسودگی

فعالیت های شرکت روغن توتال (Total)

 • تولید نیروی برق
 • اکتشاف نفت
 • تولید نفت خام
 • تولید و اکتشاف گاز طبیعی
 • احداث خط لوله
 • تولید و احداث پالایش روغن صنعتی

معرفی محصولات توتال در ایران: روغن روان کننده صنعتی توتال

با توجه به اینکه روغن های روانکار انواع مختلفی دارند که هر یک برای دستگاه های متفاوتی تولید شدند، پیش از تهیه آن اطلاعات کافی در مورد خرید روغن صنعتی مورد نظر داشته باشید تا از صدمات و خسارات ناشی از انتخاب نادرست جلوگیری کنید.

 • خرید روغن با ضمانت اصالت کالا
 • اطلاع داشتن از شرایط کار دستگاه و نوع کاربرد روغن
 • برند و حجم روغن
 • توجه به ویسکوزیته روانکار یا روغن روان کننده

معرفی محصولات شرکن توتال در ایران: گریس توتال | خرید گریس توتال

از بزرگترین شرکت های تولید کننده روغن های صنعتی و روغن های صنایع دریایی می توان به شرکت توتال اشاره کرد که در کشورمان ایران نیز از بزرگترین عرضه کننده های روغن های صنعتی می توان به شرکت روغن توتال اشاره کرد که نماینده های زیادی را در داخل کشور دارد؛ ما یعنی شرکت بازرگانی روغن کیان به عنوان یکی از نمایندگان این کمپانی به حساب می آییم که تمام محصولات از جمله گریس صنعتی توتال را می توانید از ما تهیه کنید.

معرفی محصولات توتال: روغن صنعتی توتال | خرید روغن صنعتی توتال

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، این کمپانی فعالیت های زیادی انجام می دهد و به غیر از آن ها، محصولاتش در ایران در صنایعی مانند صنایع غذایی، داروسازی، خودروسازی، صنایع نظامی، صنایع هوایی و دریایی، صنایع فولادسازی، ذوب فلزات، صنایع کشاورزی و نساجی و… کاربرد دارد و با شرکت های نفتی ایران همکاری دارد که از این رو این یک افتخار به حساب می آید. شرکت بازرگانی روغن کیان به عنوان وارد کننده محصولات توتال، این افتخار را دارد تا با شرکت های بزرگ داخلی جهت عرضه محصولات Total همکاری کند.

قیمت روغن صنعتی توتال

قیمت گریس توتال

روغن صنعتی توتال از پایه معدنی و مواد افزودنی مثل ضد سایش و ضد خوردگی تولید شده است که در قیمت آن بسیار تاثیرگذار است؛ چرا که برای روان کاری چرخ دنده، یاتاقان و… کارایی فوق العاده ای را از خود نشان می دهد.

روغن های تولید شده این کمپانی، به دلیل داشتن استانداردهای جهانی و کیفیت فوق العاده بالا، طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به برندهای داخلی و بعضی دیگر از برندهای خارجی دارد اما نسبت به کمپانی شل، قیمت کمتری دارد.

لازم به ذکر است، از آنجایی که روغن های توتال دارای تنوع زیادی از انواع مدل ها هستند و از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند؛ پس حتما قبل از خرید، مشخصات دستگاه خود را بدانید.

جمع بندی

در این صفحه، برند توتال را به طور کامل به شما معرفی کردیم. این شرکت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن صنعتی و گریس در سطح جهان است که محصولاتش از کیفیت بالایی برخوردار است. در کنار توضیح، در مورد هدف و عملکرد آن، تاریخچه آن نیز از زمان تاسیس شرکت تا به امروز بیان کردیم و در مورد اقداماتی که این شرکت در طی سال های مختلف انجام داده است، صحبت شد. سپس اشاره ای کوتاه به بخش های مختلف این سازمان و شرکت های وابسته آن گردید. محصولات توتال تقریبا نیاز هر شغلی را در زمینه روان کننده ها برطرف می کند و از تنوع خوبی هم برخوردار است.