تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی

روغن موتور توتال

تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی

برای تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی، عواملی را که در این مقاله بیان می کنیم، باید در نظر بگیرید. روغن موتور برای عملکرد روان خودرو ضروری است. برای اطلاع از قیمت روغن صنعتی توتال می توانید از کارشناسان روغن کیان استعلام کنید.

شماره تماس جهت مشاوره و استعلام قیمت روغن توتال: 09120233785

تشخیص روغن موتور توتال اصل برای شما چالش برانگیز است؛ بنابراین باید روغن مورد نظر خود را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید که بازرگانی روغن کیان، تضمین اصالت کالا را به شما می دهد. روغن موتور توتال اصل با کاهش اصطکاک و سایش اجزای داخلی از بروز آسیب های عمده جلوگیری می کند.

روغن موتور توتال، تولید شرکت نفت فرانسوی است که به دو دسته ویسکوزیته ذکر شده در زیر تقسیم می شود:

 • روغن موتور تک درجه ای
 • روغن موتور چند درجه ای

نوع روغن موتور توتال موتور توتال اصل که خریداری کرده اید، کیفیت آن را تعیین می کند که برای موتور ماشین آلات استفاده می شود. در صورتی که از اصل بودن روغن مورد نظر مطمئن نیستید، می توانید از طریق بافت یکنواخت و رنگ عسلی روغن موتور تشخیص دهید که محصول شما اصل است یا تقلبی. اگر روغن موتور، رنگ تیره ای داشته باشد و بافت آن هم دانه دانه باشد، یعنی تقلبی است. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم و این موارد را در نظر بگیرید:

 • توجه کنید که روغن موتور توتال اصل باید ضمانت اصالت کالا باشد
 • دارای تاریخ تولید و انقضا باشد
 • درب و بدنه آن کاملا پلمپ باشد
 • برچسب و هلوگرام روی بسته بندی محصول، بدون خراشیدگی و مطابق با شرکت توتال باشد
 • بوی نامطبوع و رنگ روغن را پس از باز شدن بررسی کنید
 • دارای دیتاشیت و قیمت استاندارد باشد

روانکاری مداوم، تعمیرات پر هزینه، فرسایش زودرس و ایجاد رسوب از نشانه و عوارض روغن موتور تقلبی است اما با تشخیص روغن موتور توتال اصل از تقلبی، می توانید مانع اینگونه اتفاقات و هزینه های الکی شوید.

روغن موتور توتال

روغن موتور توتال

کیفیت روغن موتور توتال

روغن موتور تقلبی، همان روغن های ارزان و بی کیفیتی هستند که فقط از نظر ظاهر و ویسکوزیته با اصل مطابقت دارند؛ به همین دلیل باید نوع اصل آن را تهیه کنید. روغن موتور توتال اصلی در بین سایر برندهای معتبر، کیفیت فوق العاده ای دارند. برای جلوگیری از خرید روغن تقلبی، دقت کنید که فقط به مراکز معتبر مراجعه کنید.

تا اینجا، نحوه شناسایی روغن موتور اصل را توضیح دادیم. همانطور که مستحضر هستید، روغن موتور توتال اصل با استفاده از مواد افزودنی ضروری تولید می شود که در نمونه های بی کیفیت و تقلبی اینگونه نیست. این به این دلیل است که روغن های غیر اصلی در دماهای پایین تر، غلیظ تر می شوند یا در دماهای بالاتر خیلی رقیق می شوند.

ترکیبی از مواد افزودنی مختلف که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت و مواد پایه روغن، انواع روغن صنعتی توتال ساخته می شود. هر کدام از این روغن ها، اهداف و وظایف مختلفی دارند و در انواع ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع روغن موتور توتال

یکی از مهمترین اجزا برای عملکرد صحیح ماشین ها، موتور است. اگر می خواهید موتوری با دوام و سالم داشته باشید، توصیه می کنیم از روغن موتور اصل و از برندی معتبر مثل توتال استفاده کنید. از آنجایی که قطعات موتور با یکدیگر در تماس هستند، اجزای مکانیکی همیشه مستعد سایش، اصطکاک و اکسیداسیون هستند. برای افزایش انتقال حرارت و روانکاری، بهتر است از روغن موتور توتال استفاده شود؛ زیرا خرابی و تعمیر موتور بسیار پر هزینه است.

از نظر پایه روغن، انواع روغن موتور توتال به دسته تقسیم می شود که هر کدام تفاوت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند:

 • معدنی
 • سنتتیک
 • نیمه سنتتیک

روغن موتور سنتتیک توتال

یکی از روغن های خالص که به موتور کمک می کند تا حد امکان کارآمد باشد، روغن موتور سنتتیک توتال است. این روغن گران تر از روانکارهای معمولی است؛ زیرا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

اجزای شیمیایی روغن موتور سنتتیک توتال به طور کلی بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند و کمترین میزان ناخالصی را دارند. با انتخاب این نوع از روغن ها، می توانید از فرسودگی قطعات خودرو و تعویض زودرس روغن جلوگیری کنید.

روغن موتور نیمه سنتتیک

روغن موتور نیمه سنتتیک توتال از ترکیب روغن موتور معدنی و سنتتیک ایجاد می شود. این روغن ها از نظر عملکرد و کارایی، بهتر از روغن موتور معدنی عمل می کنند اما از روغن موتور سنتتیک ضعیف تر عمل می کنند. برای محافظت از اجزای متحرک موتور، شما می توانید از این دسته محصولات استفاده کنید که قیمت مناسب تری هم دارند.

روغن موتور معدنی

برای ساخت روغن موتور معدنی یا روغن موتور معمولی از روغن خام و ترکیبات روغن پایه پلی اینترنال الفین، هیدروکربن ها و… ساخته شده است که کمترین رنج قیمتی را در بین روغن ها دارند. طبیعتا نمی توانید انتظار زیادی از این روغن داشته باشید؛ زیرا هدف آن حفظ موتورها در ابتدایی ترین حالت آن ها است و ویسکوزیته آن واقعا پایین است. جواب آب بندی موتورهای با طراحی ساده روغن موتور معدنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه