معرفی شرکت بهران

شرکت نفت بهران یا به طور خلاصه شرکت بهران، شرکت پالایش نفت ایرانی است که در بخش پایین دستی صنعت نفت فعالیت می کند. منظور از بخش پایین دستی صنعت نفت این است که، عملیات اجرایی در صنعت نفت، معمولا به دو جز اصلی تقسیم می شود که عبارتند از:

  • بالا دست
  • پایین دست

بخش پایین دستی، اصطلاحی است که برای اشاره به عملیاتی از قبیل: فروش و توزیع گاز طبیعی و محصولات مشتق شده از نفت خام، مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات مشتق شده از نفت خام هم شامل گاز مایع (LPG)، بنزین، سوخت جت، گازوئیل، روغن های صنعتی و آسفالت و… می شود. توزیع محصولات نفتی و پخش گاز طبیعی از مسئولیت های دیگری است که به بخش پایین دستی این صنعت مربوط می شود.

شرکت بهران در سال ۱۳۴۱ با سرمایه اولیه ۲۲۵ میلیون ریال و با مشارکت شرکت نفتی آمریکایی اکسان تاسیس شد. تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷، شرکت بهران محصولات خود را با نام تجاری اسو و تحت نظارت شرکت اکسان تولید و عرضه می کرد.

این شرکت، اولین پالایشگاه خود را در سال ۱۳۴۷ راه اندازی کرد و حوزه اصلی فعالیت آن، در زمینه پالایش و تولید روغن موتور، روغن های صنعتی، روانکارها، ضدیخ، گریس و سایر فرآورده های نفتی با برنده بهران است.

خرید روغن صنعتی بهران

تاریخچه شرکت بهران

سال ۱۳۴۱: فعالیت های این شرکت در سال ۱۳۴۱ تحت امتیاز و تکنولوژی شرکت اکسون (EXXON) آمریکا و با نام تجاری اسو (ESSO) آغاز شد. با تاسیس واحد مخلوط کنی در سال ۱۳۴۳، به تولید روغن های اسو در داخل ایران کردند و از سال ۱۳۴۵ با نام شرکت تولید و تصفیه روغن به کار خود ادامه داد.

پالایشگاه شرکت در سال ۱۳۴۷ تاسیس و با ظرفیت تولید هزار تن روغن در سال راه اندازی گردید و از سال ۱۳۶۳ با نام جدید شرکت پالایش روغن تهران فعالیت های تولیدی خود را با روندی رو به توسعه، استمرار بخشید؛ چنان که در حال حاضر ظرفیت تولید سالاته شرکت، بالغ بر ۴۰۰ هزار تن است.

از سال ۱۳۷۰ نام شرکت، به شرکت نفت بهران تغییر یافت. در ادامه فعالیت های تحقیقاتی، کارکنان این مجموعه موفق به تولید ضدیخ در سال ۱۳۷۱ و تولید موم (Paraffin Wax) مرغوب به روش تعریق (Sweating) برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۷۲ و نیز تولید حلال فورفورال در شوشتر در سال ۱۳۸۵ گردیدند.

سال ۱۳۴۷: بهره برداری از کارخانه و پالایشگاه شرکت نفت بهران تحت مجوز شماره ۱۵۲۲۶ مورخه ۱۳۴۷/۰۳/۲۰ صادره از وزارت صنایع و معادن با تولید ۳۰ هزار تن روغن صنعتی در سال آغاز گردید و در سال ۱۳۶۸ تحت مجوز شماره ۳۸۰۳۳۶ مورخ ۱۳۶۸/۱۱/۰۹ وزارت صنایع، ظرفیت تولید آن به ۱۵۰ هزار تن روغن صنعتی، ۳ هزار تن پارافین و ۱۵۰۰ تن ضدیخ رسید؛ همچنین بر اساس اصلاحیه شماره ۳۷۶۰۰، ظرفیت تولید انواع روغن موتور و روانکارهای صنعتی به ۳۳۰ هزار تن در سال افزایش یافت.

همچنین محصولات جانبی تولیدی شرکت، شامل فورفورال اکسترکت با ظرفیت ۱۲۴ هزار تن، اسلاک وکس با ظرفیت ۴/۲۳ هزار تن و فوتس اویل با ظرفیت ۱۲ هزار تن در سال به پروانه بهره برداری اضافه گردید.

سال ۱۳۹۲: شرکت نفت بهران بیش از ۵۳ درصد سهم بازار روانکارهای خودرو و بیش از یک سوم سهم بازار روغن های صنعتی را در اختیار دارد؛ همچنین شرکت در سال ۱۳۹۲ به عنوان صادر کننده نمونه استان تهران از سوی وزارت صنعتی، معدن و تجارت معرفی شد.

ویژگی های محصولات بهران

شرکت نفت بهران، فعالیتش را بر پایه استانداردهای جهانی تولید محصولات نفتی آغاز کرد و با بکارگیری نیروهای متخصص، از تمام قوای خود استفاده می کند تا رضایت مشتریانش را جلب کند. این شرکت با رعایت اصول و قوانین اقدام به تولید محصولات نفتی کرده و آلودگی های زیست محیطی که به محیط زیست آسیب می زند، پیشگیری می کند.

آدرس شرکت بهران

دفتر مرکزی: تهران، خیابان شریعتی، خیابان وحید دستگردی (ظفر)، کوچه شریفی، پلاک ۲، ساختمان نفت تهران

تلفن: 02122264124 الی 30

آدرس پالایشگاه: بزرگراه شهید رجایی (جاده قدیم قم)، سه راه خیرآباد، انتهای بلوار تاسیسات نفتی ری

تلفن: 02155202071 الی 4

نمایندگی روغن بهران

بازرگانی روغن کیان، یکی از نمایندگی های روغن بهران محسوب می شود. روغن بهران به عنوان یکی از برندهای معتبر و محبوب در صنایع مختلف شناخته می شود که از مواد اولیه  با کیفیت استفاده می کند. نقش نمایندگی روغن بهران معمولا به عنوان نقطه تماس مستقیم بین شرکت تولید کننده و مصرف کننده است. این نمایندگی ها به دلیل دسترسی آسانتر به محصولات، ارائه خدمات پس از فروش و ارتباط مستقیم با مشتریان، از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

پیشنهاد مقاله: سطح کیفی روغن صنعتی بهران

نمایندگی های روغن بهران عموما در شهرها و نقاط مختلف کشورها وجود دارند اما هدف آن ها مشخص و یکسان است؛ در واقع هدف تمام نمایندگی ها، ارائه بهترین خدمات به مشتریان و اطمینان از دسترسی آسان به محصولات با کیفیت است.

این نمایندگی ها به دلیل اینکه هر روز نیاز به استفاده از روغن ها در صنایع مختلف افزوده می شود، نه تنها محصولات اصلی را عرضه می کنند بلکه به مشتریان خود، مشاوره و نکات فنی را هم ارائه می دهند تا انتخاب بهتری داشته باشند. 

محصولات شرکت بهران | خرید روغن صنعتی بهران

شرکت نفت بهران، پیشرو در تولید روغن صنعتی و روانکار با سهم بازار غالب روانکارهای خودرویی و صنعتی در ایران و همچنین یکی از شرکت تولید کننده روانکار در جهان است. در طول سالیان متمادی، تعدادی از پروژه های مختلف توسعه و اصلاح کیفیت و کمیت تولید روغن پایه را به بیش از ۲۲۰ هزار تن در سال ارتقا داده و همچنین ساخت و بازاریابی بیش از ۹۰۰ محصول مختلف شامل روغن خودرو، روغن صنعتی، گریس، واکس نفتی، روغن فرآیند، خنک کننده موتور (ضدیخ) و حلال فورفورال در بسته بندی های مختلف از ۱ تا ۱۰۰۰ لیتر را انجام داده است.

اکنون بهران با تکیه بر توانایی های لجستیکی خود، به بیش از ۴۰ کشور در ۳ قاره اروپا، آسیا، آفریقا صادرات دارد. پایانه صادرات و واردات بندر امام خمینی با ظرفیت ذخیره سازی ۲۵۰۰۰ متر با امکانات گرمایشی، بارگیری و تخلیه و اتصال به راه آهن از مزیت های مجموعه شرکت بهران است.

روغن صنعتی بهران

دسته روغن صنعتی بهران، شامل ۱۰ زیر مجموعه می شود که هر یک از این محصولات، در صنعتی خاص کاربرد دارند و در ادامه هر کدام را به شما معرفی می کنیم:

روغن هیدرولیک بهران

روغن هیدرولیک، برای سیستم های هیدرولیک که دارای خواص متعددی همچون ضد زنگ و ضد ضربه بودن، است.

روغن توربین بهران

این شرکت، سه محصول در دسته روغن توربین تولید می کند که هر یک از این محصولات، هدف و کاربرد خاصی دارند. بهران توربین ۳۲، برای انواع توربین های آب، بخار، گاز و توربو کمپرسورها مناسب است. بهران توربین EP، برای روانکاری توربین های خاص و سیستم های کمکی آن ها مناسب است. توربین های خاص، به روغنی نیاز دارند که خواص ضد سایشی قوی داشته باشد.

روغن دنده صنعتی بهران یا روغن گیربکس بهران

روغن دنده صنعتی یا روغن گیربکس بهران برای کاهش فشار کاربرد دارند که از این روغن، می توان برای روانکاری جعبه دنده های صنعتی استفاده کرد. انواع روغن های دنده صنعتی، کاربرد و خواص مختلفی دارند که هر کدام، دارای خواص منحصر به فردی هستند که شما می توانید مطابق با نیاز خود، از بین این محصولات، محصول مناسبی را انتخاب کنید اما به طور کلی روغن دنده صنعتی برای دنده های مارپیچ، هیپوئید و یاتاقان های ساده کاربرد دارند.

روغن کمپرسور بهران

روغن کمپرسور، همانطور که از اسمش مشخص است، برای انواع کمپرسور است. روغن کمپرسور VDL، برای کمپرسورهای پیستونی مناسب است؛ چون از روغن پایه و مواد افزودنی مرغوب تولید می شود. روغن کمپرسور PS برای کمپرسورهای هوایی مناسب است که تحت شرایط سخت و دما بالا کار می کنند؛ همچنین روغن سرد ویژه ۴۶ مخصوص کمپرسورهای برودتی است.

روغن حرارتی بهران

سه نوع روغن در این دسته قرار که مطابق با استانداردهای جهانی تولید شده است. روغن آبکار ۶۸، ویژه ۱۴۵، روغن های عملیات حرارتی سرد هستند؛ در حالی که روغن حرارت و آبکار گرم ۶۸ و ۷۰ در سیستم های انتقال حرارت هم کاربرد دارند.

روغن ترانسفورماتور بهران

روغن ترانسفورماتور، نوعی روغن عایق الکتریکی است که در انواع ترانسفورمرها به ویژه ترانسفورمرهای پر قدرت کاربرد دارد.

روغن بهران محافظ

روغن های محافظ، روغن هایی هستند که از قطعات فلزی و سطوح داخلی دستگاه ها محافظت می کنند و از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری می کند. به ویژه در انبارداری استفاده از این روغن ها توصیه می شود.

روغن عملیات فلزکاری بهران

روغن برش و روغن تراش برای عملیات فلزکاری هستند که برش ۱۲ برای عملیات برش و تراش مناسب است و روغن تراش برای ماشین کاری فلزات آهنی و غیرآهنی کاربرد دارد.

روغن نساجی بهران

روغن بافت، دوخت و ریس در صنایع نساجی کاربرد زیادی دارند. از روغن بافت برای روانکاری سوزن ماشین های گردباف، روغن دوخت برای سوزن دستگاه های گردباف و انواع سیستم های هیدرولیک استفاده می شود که با سیستم های حاوی فلزات نقره و برنز سازگار است. روغن ریس هم در فرآیند کشش الیاف مصنوعی و تولید منسوجات مورد استفاده قرار می گیرد که از ایجاد الکتریسیته ساکن جلوگیری می کند.

روغن موتور بهران

روغن موتور بهران، یکی از محصولات با کیفیت در صنعت خودروسازی است. این روغن با ترکیبات و افزودنی های خاصی که دارد، عملکرد موتورها را بهبود می دهد و عمر مفید آن ها را افزایش می دهد. فرمولاسیون دقیق این روغن، منجر به کاهش فرسایش قطعات داخلی موتور، حفظ تمیزی سطوح و کاهش اصطکاک ها در داخل موتور می شود؛ بنابراین استفاده از روغن موتور بهران به راندمان بالاتر، مصرف سوخت کمتر و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیراتی می شود. 

روغن موتور بهران با توجه به استانداردهای بین المللی تولید می شود و به طور ویژه برای موتورهای انواع خودروها مناسب است. این روغن در شرایط مختلف اب و هوایی از جمله شرایط سرد زمستانی یا گرم تابستانی به خوبی عمل می کند؛ علاوه بر این، روغن موتور بهران با ارائه ویژگی های حفاظتی مناسب از موتور خودرو در برابر خطراتی مثل اکسیداسیون، رسوب زدایی و خوردگی ها محافظت می کند.

 

گریس بهران

دسته بندی گریس شامل صابون کمپلکس کلسیم، صابون کلسیم، صابون سدیم و صابون لیتیم می شود که این محصولات دارای بافتی نرم هستند و شما می توانید برای روغن کاری جعبه دنده، یاتاقان و سایر محصولات استفاده کنید؛ برای مثال، گریس بهران کهربا یکی از محصولات این شرکت است که نوعی گریس معدنی است و و با پایه صابون کلسیم تولید شده است. این گریس از قطعات دستگاه به خوبی محافظت می کند و از خوردگی و زنگ زدگی قطعات مجاور آب، جلوگیری می کند.

ضد یخ بهران

ضدیخ های تولیدی این شرکت بنزینی، دیزلی و صنعتی هستند که از کلیه قطعات سیستم خنک کننده در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند و نقطه جوش سیال خنک کننده را بالا می برد.

ضد یخ بهران یکی از محصولات مهم در زمینه مراقبت از ماشین ها است. این محصول با توجه به شرایط آب و هوایی سرد و وجود یخ و برف در فصل زمستان، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. ضد یخ بهران به عنوان یک محافظ اصلی در برابر اثرات منفی یخبندان بر روی سطوح خودروها عمل می کند. این محصول علاوه بر اینکه به از بین بردن یخ روی شیشه ها و سطح بدنه خودرو کمک می کند، از آسیب به محفظه موتور و سیستم های مکانیکی خودرو نیز جلوگیری می کند. این محصول توسط کارشناسان متخصص و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تولید می شود تا بهترین عملکرد را در شرایط مختلف ارائه کند.

قیمت روغن صنعتی بهران | قیمت گریس بهران | قیمت ضدیخ بهران

این شرکت یکی از شناخته شده ترین برندهای تولید کننده محصولات نفتی و روانکار بوده که از نظر کیفیت و تنوع محصولات کم نظیر است و با تولید محصولات مرغوب، سعی در جلب رضایت مشتریان خود را دارد. برای استعلام قیمت محصولات این برند، می توانید با شماره های درج شده در سایت روغن کیان تماس بگیرید تا کارشناسان ما با مشاوره دقیق به شما کمک کنند تا خریدی مطمئن و رضایت مند داشته باشید.

شماره کارشناس روغن کیان: 09120233785

جمع بندی

در این صفحه، برند بهران را به طور کامل به شما معرفی کردیم. این برند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن صنعتی و روانکاران است که محصولاتش از کیفیت بالایی برخوردار است. این شرکت با سرمایه گذاری قابل توجه در تحقیق و توسعه، تعهد خود را در زمینه فناوری تولید روانکار افزایش داده و بخش تحقیق و توسعه آن با بهبود کیفیت محصولات و فرمولاسیون متناسب با تقاضای بازار و استانداردهای جهانی در رده بالای شرکت های نفتی و تولیدی روانکار قرار دارد. محصولات این برند تقریبا نیاز هر شغلی را در زمینه روانکارا برطرف می کند و از تنوع خوبی هم برخوردار است.

سوالات متداول

۱) چه روغنی برای وسیله نقلیه یا ابزار من مناسب است؟

جواب) برای فهمیدن این سوال، شما نیاز دارید که بدانید چه مقدار ویسکوزیته و گرانروی برای وسایل نقلیه یا ابزار شما مناسب است که از اطلاعات را می توانید از دفترچه راهنما محصولات به دست آورید یا از کارشناسان روغن کیان مشاوره بگیرید.

۲) اگر روغن یا روان کننده خراب شود، چه باید کرد؟

جواب) در صورت فهمیدن خرابی روغن صنعتی یا روان کننده، سعی کنید که در سریعترین زمان ممکن، آن را تعویض کنید؛ زیرا ممکن است که به وسیله آسیب وارد کند.

۳) چرا روغن صنعتی یا روان کننده زود به زود خراب و آلوده می شود؟

جواب) اگر روغن یا روان کننده در دستگاه شما زود به زود خراب شد، می توان گفت که احتمال وجود نقص فنی در سیستم روغن رسانی و یا فیلترهای روغن وسیله مورد نظر وجود دارد؛ زیرا روغن ها و روان کننده ها طول عمر مشخصی دارند.

۴) خرید محصولات بهران چگونه است؟

جواب) با مراجعه به صفحه محصولات سایت روغن کیان، می توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای ثبت سفارش با شماره 09120233785 تماس بگیرید و محصول را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کنید.

۵) آیا ارسال به تمام نقاط ایران هم دارید؟

جواب) بله، ما در روغن کیان بعد از ثبت سفارش، در سریعترین زمان ممکن، محصول مورد نظرتان با هر حجمی را به تمام نقاط ایران ارسال می کنیم.