کاربرد روغن کمپرسور و بررسی انواع روغن کمپرسور

کاربرد روغن کمپرسور و بررسی انواع روغن کمپرسور

نقش روغن در کمپرسور، به عنوان یکی از اجزای مهم آن بسیار مهم است. اصولا به جهت تسریع در حرکت قطعات کمپرسور، لازم است آن ها را روغن کاری کنید؛ به همین دلیل است که استفاده از یک روغن کمپرسور با کیفیت و مرغوب، باعث تسریع در این روند می شود. استفاده از یک روغن مناسب برای کمپرسور، افزایش طول عمر و بازدهی بهتر آن را به همراه دارد. از این رو سعی کنید، حتما بهترین روغن کمپرسور را تهیه و استفاده کنید. در این مقاله به طور کامل نقش و کاربرد روغن کمپرسور و بررسی انواع روغن کمپرسور را برای شما توضیح خواهیم داد. برای آگاهی از این موضوع تا پایان این مقاله با ما یعنی بازرگانی روغن کیان همراه باشید.

انواع روغن کمپرسور

روغن کمپرسور هم انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی و معرفی انواع روغن کمپرسور می پردازیم:

روغن کمپرسور برودتی چیست؟

دستگاه های تجاری وصنعتی دارای کمپرسور هستند که در این کمپرسورها، قطعات مکانیکی به کار رفته است. به روغن هایی که برای خنک نگه داشتن کمپرسورهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و از ایجاد اصطکاک بین قطعات مکانیکی کمپرسور جلوگیری می کند، روغن کمپرسور تجاری و صنعتی می گویند.

انواع روغن کمپرسور برودتی

در این بخش از مقاله تصمیم داریم تا اطلاعاتی را در مورد انواع روغن کمپرسور تجاری و صنعتی در اختیار شما قرار دهیم. روغن کمپرسور تجاری و صنعتی در انواع مختلفی تولید. عرضه می شود که شامل موارد زیر هستند:

  • روغن کمپرسور سانتریفیوژ
  • روغن کمپرسور پیستونی
  • روغن کمپرسور اسکرو
  • روغن کمپرسور اسکرال

روغن کمپرسور سانتریفیوژ

در هنگام خرید انواع روغن کمپرسور تجاری و صنعتی، باید به این نکته توجه کنید که روغن مورد نظرتان روانکاری خوبی داشته باشد تا قطعات داخل کمپرسور آسیب نبیند. روغن کمپرسور سانتریفیوژ می تواند نیاز شما را برطرف کند. اگر نمی دانید چه روغنی را برای کمپرسور تجاری و صنعتی خریداری کنید، بهتر است ذکر کنیم روغن های کمپرسور RL220H، RL170H، RL100H، RL46H، RL32H، RL22H در حال حاضر جزو بهترین روغن های کمپرسور موجود در بازار هستند. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با کارشناسان فروش روغن کیان تماس برقرار کنید تا مشاوره دقیقی در این مورد داشته باشید.

روغن کمپرسور پیستونی

نقش روغن در کمپرسورهای پیستونی بسیار حیاتی است؛ زیرا در کمپرسورهای پیستونی، پیستون با سرعت زیادی حرکت می کنند. لازم به ذکر است که پیستون در هر دقیقه بین ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ بار عملیات رفت و برگشت را انجام می دهند. به همین دلیل روغن کمپرسور می تواند از اصطکاک بین قطعات و پیستون ها در کمپرسورهای پیستونی جلوگیری کند.

روغن کمپرسور اسکرو

روغن کمپرسور اسکرو برای روانکاری قطعات داخل موتور هوا مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام خرید روغن های کمپرسور تجاری و صنعتی (روغن کمپرسور اسکرو) می توانید روغن های RL220H، RL170H، RL100H، RL68H، RL46H را خریداری کنید.

روغن کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال در سیستم تهویه هوا مورد استفاده قرار می گیرد؛ در نتیجه روغن کمپرسور اسکرال از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا در صورت توجه نکردن به کیفیت روغن، شما نمی توانید از سیستم تهویه هوا موجود در خانه یا مرکز تجاری انتظار سرما مطلوب را داشته باشید. با توجه به دلایل ذکر شده، پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید روغن کمپرسور تجاری و صنعتی، بین روغن های RL100H، RL68H، RL32H، RL22H یک روغن را انتخاب و خریداری کنید.

قیمت روغن کمپرسور برودتی

شما می توانید در هر زمان که تصمیم به خرید روغن کمپرسور تجاری و صنعتی گرفتید، با مراجعه به وب سایت روغن کیان، انواع روغن کمپرسور را ببینید و با تماس با کارشناسان ما، از آخرین قیمت انواع روغن کمپرسور مطلع شوید.

بهترین روغن کمپرسور کدام است؟

بهترین روغن کمپرسور برودتی، روغنی است که سازنده کمپرسور شما تعیین کرده است. اگر اطلاع ندارید که سازنده کمپرسورتان، چه روغنی را توصیه و پیشنهاد کرده است، باید بر حسب مشخصات فنی کمپرسور و گاز مبرد درون سیکل، یکی از معروف ترین برندهای بازار را انتخاب کنید که عبارتند از:

ارزان ترین روغن کمپرسور چیست؟

ارزان ترین روغن کمپرسور، حتما روغن مستعمل دوباره تصفیه شده است که مسلما توانایی کافی برای روان کار کردن و خنک کردن کمپرسور شما را ندارد. برای حفاظت از اجزا گران قیمت سیکل تبرید خود نظیر اصلا به دنبال خرید روغن ارزان قیمت نباشید.

جمع بندی

در این مقاله متوجه شدید که روغن در کمپرسور چه نقشی دارد؟ از سوی دیگر با انواع روغن کمپرسورهای تجاری و صنعتی آشنا شدید. اکنون می دانید برای عملکرد بهتر کمپرسورها باید از روغن های کمپرسور مرغوب استفاده کنید تا طول عمر و بازدهی بالایی به همراه داشته باشد. در نهایت امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله بتوانید در هنگام خرید روغن کمپرسورهای تجاری و صنعتی یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه